logo fundusze

Produkty

GEOBrain

logo_geobrain_1

GEOBrain – automatyczna, precyzyjna selekcja na dowolną skalę terenów pod inwestycje w farmy wiatrowe, fotowoltaikę, zielony wodór, centra handlowe, logistyczne, mini grids, stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Jesteś inwestorem

poszukującym idealnej lokalizacji dla OZE, innych inwestycji w danej gminie, powiecie, województwie, kilku województwach, całej Polsce lub w określonej odległości od np. GPZ?

Reprezentujesz przemysł, fabrykę, szpitale

wymagające dużej ilości energii, chcesz zadbać o bezpieczeństwo energetyczne i znaleźć właściwe lokalizacje dla OZE w niedalekiej odległości od budynków należących do Twojej firmy?

Jesteś przedstawicielem samorządowym?

poszukującym idealnej lokalizacji dla OZE, innych inwestycji w danej gminie, powiecie, województwie, kilku województwach, całej Polsce lub w określonej odległości od np. GPZ?

Trafiłeś idealnie

Pomożemy Ci.

Zastosowanie GEOBrain

Zautomatyzowana selekcja terenów 

oraz weryfikacja lokalizacji na masową skalę na bazie 150 szczegółowych parametrów w Polsce, a wkrótce w krajach UE pod:

Przykłady użycia

Tereny pod budowę instalacji wiatrowej i solarnej w pobliżu firmy produkcyjnej

Zgodnie ze strategią  transformacji energetycznej,  Zarząd firmy produkcyjnej  zlecił wyszukanie najlepszych terenów inwestycyjnych pod budowę instalacji wiatrowej oraz solarnej w odległości 15 km od miejsca gdzie energia zużywana jest do produkcji. Dzięki naszemu narzędziu analitycznemu w ciągu 7 dni dostarczyliśmy szczegółowy raport oraz interaktywne mapy dla blisko 1 000 działek spełniających kryteria klienta (150 parametrów) dla farm fotowoltaicznych oraz kilka obszarów dla farmy wiatrowej.

Tereny pod budowę infrastruktury solarnej w określonej odległości od GPZ
Klient, lider branży OZE, zlecił wyszukanie najlepszych terenów pod budowę instalacji infrastruktury solarnej w określonej odległości od konkretnego GPZ. W ciągu 2 dni dostarczyliśmy szczegółowe raporty z terenami zakwalifikowanymi wraz z interaktywną mapą w formie HTML.

Co wyróżnia GEOBrain?

AUTOMATYZACJA

Przygotowujemy otwarte dane ze źródeł rządowych i innych zweryfikowanych źródeł, abyśmy mogli pracować na obiektach numerycznych (głębokie dane), co pozwala nam zautomatyzować procesy a tym samym obsłużyć różne scenariusze biznesowe i decyzyjne w krótkim czasie, nawet dla dużych obszarów geograficznych

SKALA VS. CZAS

Obszar wyszukiwania to teren Polski.
Wyszukanie 10 ha, 100 ha, 10 000 ha czy połowy powierzchni Polski nie stanowi dla naszego zautomatyzowanego narzędzi wyzwania, dzięki czemu pozwala realnie skrócić proces potrzebny na wyszukiwanie lokalizacji pod infrastrukturę dla OZE. Pomagamy Klientom zwiększyć liczbę realizowanych projektów oraz skrócić czas potrzebny na analizę, decyzje i tym samym realizacje inwestycji.

SZCZEGÓŁOWOŚĆ

Wyszukiwanie lokalizacji na bazie +150 szczegółowych parametrów przekłada się na lepszy jakościowo wynik zakwalifikowanych terenów oraz bardziej wartościową pracę działów analitycznych i projektowych. Nasza maszyna nie popełnia błędów. Nasze narzędzie znajduje działki o potencjale dla infrastruktury OZE, tam gdzie manualne metody zawodzą. Dodatkowo, możemy stworzyć dowolna liczbę scenariuszy oparta na wybranych parametrach w krótkim czasie.

RAPORTY

Raport wynikowy przeznaczone dla profesjonalistów pracujących na wielu działkach i parametrach. Składają się z Excela zawierającego informacje o terenie analizowanym, terenie i działkach zakwalifikowanych oraz przegląd wybranych przez Klienta parametrów wyszukiwania. Dane wzbogacamy o analizę MPZP/Studium.
Dodatkowo, Klient otrzymuje dostęp do interaktywnej mapy wynikowej HTML z wszystkimi zakwalifikowanymi działkami.

WARTOŚĆ
Obniżamy koszty znalezienia działek/lokalizacji o co najmniej 50% w porównaniu z pracą manualną wykonywaną przez działy analityczne w przypadku podobnej wielkości obszaru wyszukiwania.

W przypadku zainteresowania wyceną usługi:

Napisz na adres sales@kcdo.pl
lub

Odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego!